Aranacak kelimeyi yazınız...

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti Nedir

Günümüzde bankacılık işlemlerini kolaylaştıran biroldukça gelişme sayesinde, banka işlemlerine büyük kolaylıklar gelmiştir. Mobil uygulamalar, bulunulan yerden anında işlem yapabilme şansı sunmaktadır.

İnternet bankacılığı ise geçmişte pek güvenilmeyen bir yöntem olarak görülse de, gelişen güvenlik önlemleri ile çok tercih edilen bir yöntem halini almıştır. Bankalar, şubeleri haricinde çok sayıda ATM kurarak bankacılık deneyimine daha da kolaylıklar getirmişlerdir. ATM kullanımı son yıllarda hızla artmıştır.

Sunduğu kolaylıklarla birlikte, ATM üzerinden hemen her işlem kısa sürede ve her saatte yapılabilmektedir. Hafta sonu günlerde ve şubelere gidilemediğinde ATM’ler tam anlamı ile kurtarıcı görevi görmektedir.

ATM’lerde Hangi İşlemler Yapılabilir

ATM’lerden yapılabilen işlemlere her gün yenilikler eklenmektedir. Para çekme işlemleri maksimum tercih edilen işlem türüdür. Bankamatiklerden ek olarak eft işlemi yapılabilmektedir. Kredi başvuruları ve ön ödeme para işlemleri de artık bankamatiklerden yapılabilmektedir. İşlem çeşitliliği ile cüzi ücretlendirmelerle tüm işlemleri rahatça yapmak mümkün olmaktadır. Şubede sıra beklemeden, birkaç tuşlama ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bazı işlemler için banka kartı gereklidir. Ancak bazı işlemler için karta bile gerek kalmadan, kartsız işlem yapmak mümkün olmaktadır.

ATM Para Yatırma Limiti

ATM’ler, son güncellenme hemen sonra en düşük 10-TL’lik banknot kabul etmektedir. Paranın yırtık yada yıpranmış olması halinde bankamatik kabul etmeyip geri verebilir. Bir defada yatırılabilecek olan banknot sayısı 20 adettir. Banknotlar muntazam bir halde ve kıvrılmadan bankamatiğe yerleştirilmelidir. Bazı hesaplara para yatırmak ücretsizken, özellikle kartsız işlemlerde cüzi bir ücret yatırma parası alınmaktadır.

Bunu ekleyerek yatırılacak olan meblağı yerleştirmek iyi olacaktır. Bir seferde maksimum banknot sayısı yatırıldıktan sonra, ekranda para ekle diye bir seçenek görünecektir. Bu seçeneğe tıklayarak para ekleme yapılabilir. Yatırmak istenilen meblağ tamamlana dek bu seçenek görünecektir. Tamamlandıktan sonrasında tasdik seçeneğine basılır ve dekont alınana dek beklenir. Yapı Kredi ATM’lerinde bir günde yatırılabilecek maksimum para limiti 20.000-TL’di

Bir önceki yazımız olan Konut Sahibi Olmak İçin Gereken Şartlar başlıklı makalemizde konut kredi şartları, konut kredisi ve kredi hesaplaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir